• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/KacakAvcilari
 • https://plus.google.com/+Kacakavcilari

KAÇAK
AVCILARI

Tesisat bizim işimiz!!!
Çözüm bir telefon kadar uzak
0-216-331-13-44
0-216-331-14-27
0-533-137-93-90
BİZİ ARAYIN
  0-533-137-93-90
SU KAÇAĞI BULMA

TIKANIKLIK AÇMA

PETEK TEMİZLEME

YERDEN ISITMA TEMİZLEME
randevu@kacakavcilari.com
 
İSTANBUL'UN HER BÖLGESİNE GEZİCİ SERVİS HİZMETİ 
DMCA.com
  • Su Kaçağı Tespiti
  • Kırmadan tesisatınızdaki su kaçağını noktasal buluyoruz
  • Tıkanıklık Açma
  • Lavabo, Tuvalet, Küvet, Pis su gideri tıkanıklıklarını robotla açıyoruz
  • Petek Temizleme
  • Isındığınız kadar ödeyin
  • Tesisatınızı Görüyoruz
  • Termal kamera yardımıyla gömülü tesisatınızı görüyoruz
Hizmet Bölgelerimiz
Site Haritası

Petekler ısınmıyor veya petekler az ısınıyor

Kalorifer tesisatının çalışma sistemini anlamanın en kolay yolu sistemi bir insan vücuduna benzetmektir;

Termostat : Beyin

Sirkulasyon pompası : Kalp

Kombi / Kazan : Akciğer

Borular : Damarlar

Petekler : Diğer organlar

Su : Kan

Sistemin çalışması için veya ekonomik çalışması için bütün organların düzgün çalışması gerekmektedir.

Termostat çalışmaz ise sistem ne zaman çalışıp duracağına karar veremez. Bu gereğinden fazla veya az ısınmanıza neden olacaktır. Bu da daha fazla yakıt tüketmenize neden olacaktır. Doğalgaz faturanız şişecektir.

Sirkülasyon pompası çalışmazsa, yetersizse veya performansı düşerse  sisteme su basılamaz veya yetersiz basılır. Bu sistemin bütün noktalarına suyun gitmemesini ve bütün peteklerin ısınmamasına neden olur. Bu ısınamadan fatura ödemenize neden olur.

Borular yani damarlar sistemde önemi tartışılamaz bir bölümdür. Boruların çapının yanlış seçilmesi veya tıkanıklık olması durumunda sistem sirkülasyonu tamamlanamayacak. Su bulduğu en kolay noktadan kombiye geri dönecektir. Böylece peteklerin veya yerden ısıtma ise sistemin bazı bölümleri ısınmıyor olacak veya peteklerin / sistemin bir bölümü hiç ısımayacaktır ve yine ısınmadan fatura ödemek anlamına gelmektedir.

Peteklerin bazı yerleri ısınmıyor veya peteklerin bazıları hiç ısınmıyorsa peteklerde hava olabilir, peteklerde tıkanıklık olabilir veya yukarıdaki nedenlerden kaynaklanıyor olabilir. Sistem sağlığını kaybetmiş diyebiliriz.

Sistemde hastalığında teşhisin doğru konulması gerekir. Teşhisi koymayı da hasta bakıcılara değil doktorlara yaptırın.

Teşhisten sonra konulan teşhise göre tedaviye geçilir. Tedavide kombi bölümü yetkili servisine yaptırılmalıdır.

Sirkülasyon pompası, kombi kullanılmıyorsa veya sistem kombi sirkülasyon pompasının besleyemeyeceği şekilde ise ( çok uzunsa, boru çapları gereğinden küçük seçilmişse veya çok fazla dirsek kullanılmış olabilir.) ayrıca takılır. Kombilerde veya kendinden sirkülasyon pompalı kazanlarda sirkülasyon pompası takılırken denge kabı kullanılmalıdır. Sirkülasyon pompası seçimi doğru yapılmalıdır.

Borularda tıkanıklık olması durumu yaşanmaması için petek temizleme / yerden ısıtma temizleme işlemi düzenli olarak yaptırılmalıdır.Sistemde bulunan su içinde bulunan kirlilik çamurlaşma yaratacaktır. Bu çamurlaşma çap daralmalarına neden olacaktır.

Petekler az ısınıyor , petekler ısınmıyor veya yerden ısıtma problemi var ise ve teşhis peteklerde sorun olduğu yönünde ise ki boruların ve peteklerin birlikte ele alınmasında fayda vardır. Sistemde bulunan bütün peteklerin havasını aldıktan sonra sorun devam ediyorsa borularda olduğu gibi çamurlaşma sorunu ve kireçlenme sorunuyla karşı karşıyayız demektir. Bu da düzenli petek temizliği / yerden ısıtma temizliği yapılmadığı anlamına gelir. Kesinlikle derhal temizlik yapılmalıdır.

Su sistemde sürekli dolaştığından sistemdeki kirliliği taşıyacaktır. Çamurlaşma zamanla diğer kısımlara da yayılacak hatta akçiğerlere ve kalbede gidecektir.

Sonuç olarak ısıtma sistemi probleminin nedeni sirkülasyondur. Ama çözüm profesyonellik ister. Kesinlikle sorunu çözmek için profesyonel destek alın. Elinde petek temizleme pompası ve kimyasalı veya yerden ısıtma temizleme cihazı olan herkes profesyonel değildir. Unutmayın cihazlar satılır ama bilgi ve tecrübe satılmaz.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
823 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret81444
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.30155.3227
Euro5.99166.0156
Takvim