• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/KacakAvcilari
 • https://plus.google.com/+Kacakavcilari

KAÇAK
AVCILARI

Tesisat bizim işimiz!!!
Çözüm bir telefon kadar uzak
0-216-331-13-44
0-216-331-14-27
0-533-137-93-90
BİZİ ARAYIN
  0-533-137-93-90
SU KAÇAĞI BULMA

TIKANIKLIK AÇMA

PETEK TEMİZLEME

YERDEN ISITMA TEMİZLEME
randevu@kacakavcilari.com
 
İSTANBUL'UN HER BÖLGESİNE GEZİCİ SERVİS HİZMETİ 
DMCA.com
  • Su Kaçağı Tespiti
  • Kırmadan tesisatınızdaki su kaçağını noktasal buluyoruz
  • Tıkanıklık Açma
  • Lavabo, Tuvalet, Küvet, Pis su gideri tıkanıklıklarını robotla açıyoruz
  • Petek Temizleme
  • Isındığınız kadar ödeyin
  • Tesisatınızı Görüyoruz
  • Termal kamera yardımıyla gömülü tesisatınızı görüyoruz
Hizmet Bölgelerimiz
Site Haritası

Logar mı Rögar mı?

Logar açma diye bir şey yoktur. Çünkü aslında terminolojide sıhhi tesisat için kullanılan Logar diye bir kelime yoktur. Logar kelimesinin doğrusu rögar dır ve bu kelime Fransızca regard kelimesinden gelmektedir. Regard ise bakmak anlamına gelir.

Maalesef sektörümüzde bulunan bir çok firmanın internet sitesinde gider açma, tıkanıklık açma, gider tıkanıklığı açma, lavabo tıkanıklığı açma, tuvalet tıkanıklığı açma vb. tanımlar yerine logar açma gibi yanlış bir tanımlama kullanılmaktadır. Bunun üç nedeni olabilir.

Bunlardan birincisi; firma yetkililerinin de bu kelimenin anlamını bilmiyor olması ki bu kabul edilemez bir şeydir. Bu sektörde hizmet veren bir firmanın çalışmakta olduğu ana konulardan birinde bilgi sahibi olmaması ki bu da o firmanın kendini geliştiremediğinin kanıtıdır, ya o firmanın bir firma olmadığının ( her hangi bir usta veya kendine usta diyen birinin açmış olduğu bir internet sitesinin kanıtı ), ya da işine saygısı olmadığının göstergesidir.

İkincisi ise; firma adına internet sitesini hazırlayan yazılımcı, web tasarımcısının sektöre uzak olduğundan ve kelimenin ne olduğunu bilmediğinden sadece daha önceden bir yerlerden duyduğu gibi yazmasıdır. Bu daha kabul edilebilir olsa da yine düzeltilmesi gereken bir hatadır.

Üçüncüsü ise; bunu yazıma nedenlerinin bir yanlışlık ve hata sonucu olmamasıdır. Yani Logar kelimesinin aslında rögar olduğunu bilerek yazmaktır. Bunu yazmalarının nedeni bir çok kişinin Logar olarak bildiği kelimeyi aratacağını düşünmeleridir. İnternet araması sonucunda da üst sıralarda görünür olmaktır. Bunu yaparken müşterilerini veya sitelerini ziyaret eden kişileri bilgilendirmelerinin daha doğru bir davranış olduğu ortadadır.

Peki LOGAR ın doğrusu olan RÖGAR nedir?

Rögar; Kanalizasyona inmek ve tıkanıklığı gidermek üzere yapılmış özel bacadır. Daha da açacak olursak rögar binanızı kanalizasyon sistemine bağlayan boruların bağlandığı veya bu hat üzerine inşa edilmiş olan, genelde betonarme olarak karşımıza çıkan bacalardır. Rögar tıkanıklığı diye bir şey olamaz ancak bu bacalara bağlantısı olan pis gideri tıkanıklığı olabilir. Gider tıkanıklığı olduğu için Rögar a gelen atık su rögarı terk edemeyecek ve rögardan dışarı taşacaktır. Hatlardan su ile birlikte sürekli gelmekte olan atık maddeler de burada birikecektir. Rögar temizleme işlemi şayet bir vidanjör kullanılmaz ise yapılamayacaktır. Vidanjör hizmetini ise belediyeler sağlamaktadır.

Rögar açma işlemi ise yukarıda da bahsedildiği gibi tıkalı gideri açma işlemidir. Tıkalı olan giderin bina ana rögarına kadar olan kısmı bina sakinlerinin sorumluluğundadır. Ana rögardan sonra bulunan kısım belediye tarafından temizlenmektedir.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
7864 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam24
Toplam Ziyaret81446
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.29275.3139
Euro6.00306.0270
Takvim