• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/KacakAvcilari
 • https://plus.google.com/+Kacakavcilari

KAÇAK
AVCILARI

Tesisat bizim işimiz!!!
Çözüm bir telefon kadar uzak
0-216-331-13-44
0-216-331-14-27
0-533-137-93-90
BİZİ ARAYIN
  0-533-137-93-90
SU KAÇAĞI BULMA

TIKANIKLIK AÇMA

PETEK TEMİZLEME

YERDEN ISITMA TEMİZLEME
randevu@kacakavcilari.com
 
İSTANBUL'UN HER BÖLGESİNE GEZİCİ SERVİS HİZMETİ 
DMCA.com
  • Su Kaçağı Tespiti
  • Kırmadan tesisatınızdaki su kaçağını noktasal buluyoruz
  • Tıkanıklık Açma
  • Lavabo, Tuvalet, Küvet, Pis su gideri tıkanıklıklarını robotla açıyoruz
  • Petek Temizleme
  • Isındığınız kadar ödeyin
  • Tesisatınızı Görüyoruz
  • Termal kamera yardımıyla gömülü tesisatınızı görüyoruz
Hizmet Bölgelerimiz
Site Haritası
Su kaçağı nasıl anlaşılır?
Su kaçağı başımızı ağrıtan bir sorundur. Çoğu zaman kendini gösterir ancak kendini göstermeden gizli olanları da vardır. Bir süre sonra bize fatura olarak geri döner.
Bu fatura sadece su faturası değil maalesef tamirat ve tadilat faturasıdır. Su bildiğiniz gibi kendine en kolay yolu seçer. Su kaçağı olayında da bu durum değişmez. Yine bulduğu en kolay yoldan ilerleyecektir. 
Peki biz su kaçağı olduğunu nereden anlayacağız. Genellikle ve en etkili yol su sayacını kontrol etmektir. Su sayacı bütün vanalar kapalı olmasına rağmen dönüyorsa su kaçağı vardır. Hemen panik yapılmasına gerek yok. Su kaçağı olabilecek basit yerlerden kontrol etmeye başlanmalıdır. Önce en sabıkalı yer olan rezervuar kontrol edilir. Rezervuar iç takımları contalarının yıpranmasından dolayı, şamandıranın tam kapatmamasından dolayı veya bozulmasından dolayı su kaçağına sebebiyet verebilirler. Kontrol etmke için bir süredir kullanmadığınız klozetin kuru olması gereken yerlerine tuvalet kağıdı atın. Kağıt ıslanıyorsa su kaçağını buldunuz demektir.Eğer elinizden geliyor ise iç takımı sökerek  ki bu aslında göründüğü kadar zor değildir, büyük ihtimalle su kaçağına sebep olan contayı yenileyin ve sorunu çözün. Conta yeni ise su kaçağını çözmek için şamandırayı kontrol edin. O da normaşl ise İç takımı komple değiştirin. 
Kağıt ıslanmıyor ise su kaçağı olayında diğer sabıkalı olan muslukları kontrol edin. Musluk contaları zamanla işlevini yitirebilirler. Musluklarda damlama farkederseniz çok basit bir şekilde musluk contası değiştirilebilir. Bir tornavida yardımıyla kafayı çıkarın. Anahtarla salmastrayı sökün ( musluk içi ) contayı çıkarın ve yenisini takın. Aynı işlemleri tersten yaparak musluğu birleştirin. Tabi bu işlemi yapmadan önce vanaları kapatmayı unutmayın.
Sorun bunlarda değil ise yavaş yavaş panik yapın ama çok panik yapmayın. Ara musluklar dahil muslukların boru birleşim yerlerini kontrol edin. Bazen işini çok iyi bilen usta arkadaşlar montaj sırasında ufak hatalar yapabiliyorlar. Su kaçağı buralardan ise diplerde ıslaklık olacaktır. Sorun bu ise ve becerikliyim ben bunu hallederim diyorsanız su kaçağına bir anahtar yardımıyla müdahale edebilirsiniz. Ama unutmayın kaş yaparken göz de çıkarabilirsiniz. 
Sorun burada da değil ise Artık panik yapın! Hemen telefonu kaldırın ( 0 216 ) 331 13 44 numaralı telefonu arayın. Eğer saat geç olmuş ise ( 0 533 ) 137 93 90 ı da arayabilirsiniz. Artık sorun çözüldü gözüyle bakabilirsiniz. 
Eğer ben bunların hiçbiriyle uğraşamam su kaçağı bana göre değil derseniz. Hemen de arayabilirsiniz.
Bu anlattıklarımız hep temiz su kaçağı ile ilgili başka yerde su kaçağı olamaz mı derseniz. Haklısınız deriz. Olabilir.
Kaçak pis su tesisatından ise ne yapabiliriz. Bu kaçağı anlamak eğer dışarıda bir emare yoksa zordur. Sadece koku ile anlaşılabilir ki koku nedeni başka sebepten olabilir. Mesela havalık olmaması gibi. Şüpheleriniz var ise bizi arayın içinizi rahatlatalım.
Kalorifer tesisatı kaçağını anlamak kolaydır. Su kaçağı olup olmadığını anlamanız için yapmanız gereken tek şey kombi veya kazanınıza ne kadar sıklıkla su bastığınızı kontrol etmektir. Sık su basmanız gerekiyor ise nur topu gibi su kaçağı sahibi oldunuz. Öncelikle yapmanız gereken ek yerlerinde su kağı olup olmadığını kontrol etmekir. Eğer bu notlarda su kaçağı yok ise petekleri kontrol edin. Yine sonuç yoksa su kaçağı avcılığına devam. Düşünün, en son ne zaman kombi bakımı yaptırdınız? Uzun süredir yaptırmadıysanız hemen yaptırın. Sorun hala devam ediyor ise artık bizi aramanızın zamanı geldi demektir. Bizi arayın halledelim.
Rahat olun! Çözüm bizde...
Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
3754 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret81444
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.30155.3227
Euro5.99166.0156
Takvim