• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/KacakAvcilari
 • https://plus.google.com/+Kacakavcilari

KAÇAK
AVCILARI

Tesisat bizim işimiz!!!
Çözüm bir telefon kadar uzak
0-216-331-13-44
0-216-331-14-27
0-533-137-93-90
BİZİ ARAYIN
  0-533-137-93-90
SU KAÇAĞI BULMA

TIKANIKLIK AÇMA

PETEK TEMİZLEME

YERDEN ISITMA TEMİZLEME
randevu@kacakavcilari.com
 
İSTANBUL'UN HER BÖLGESİNE GEZİCİ SERVİS HİZMETİ 
DMCA.com
  • Su Kaçağı Tespiti
  • Kırmadan tesisatınızdaki su kaçağını noktasal buluyoruz
  • Tıkanıklık Açma
  • Lavabo, Tuvalet, Küvet, Pis su gideri tıkanıklıklarını robotla açıyoruz
  • Petek Temizleme
  • Isındığınız kadar ödeyin
  • Tesisatınızı Görüyoruz
  • Termal kamera yardımıyla gömülü tesisatınızı görüyoruz
Hizmet Bölgelerimiz
Site Haritası

Su kaçak tespiti

 Su Kaçağı

Su kaçağı evinizde ve iş yerinizde başınıza gelen en huzur bozucu olaylardan biridir. Peki, su kaçağı nasıl önlenir ? Su kaçağı bölgesi tesisatınızın farklı bölümlerinde olabilir. Bu su kaçak bölgeleri çoğunlukla temiz su tesisatı kaçağı, pis su tesisatı kaçağı , kalorifer tesisatı kaçağı olmaktadır. Tesisatınızın bu bölümlerinde meydana gelen su sızıntı nedenleri olarak genellikle boru delinmeleri, boru çatlakları,boru yıpranmaları, imalat hataları, boru paslanması gösterilebilir.

 Büyük miktarlarda olan su kaçak tespiti yapmak küçük miktarlarda meydana gelen  su kaçak tespit yapmaya nazaran daha kolaydır. Ancak yine de unutulmamalıdır ki su ilerleyebileceği en kolay yoldan ilerler ve açığa çıkar.Bu da kaçağın her zaman sizin gördüğünüz yerden olmayabileceği anlamına gelmektedir.

Küçük su kaçak tespiti ise çok daha zordur. Her zaman olmamakla birlikte duvarda, tavanda veya seramik derzlerinde küflenmeler meydana  gelir. Bu küflenmeler nemli ortamlarda yanıltıcı olabilir. Havalandırması iyi olmayan banyo gibi ıslak hacimlerde bu tip küfler görmek normaldir.

Standart gerekli donanıma sahip olmayan bir tesisatçı böyle bir durumda kaçağı bulabilmek için tahminleri doğrultusunda ve tecrübelerine güvenerek kırmaya başlayacaktır. Ne var ki gerçekten çok şanslı ve çok tecrübeli değilse ilk kırdığı yer doğru olamayacaktır. Bu tip problemler tesisat sıva altında ise büyük maliyetlere neden olabilmektedir.

Bunların çözümü teknolojik su kaçak bulma cihazlarının kullanımı ve profesyonel ekipler sayesinde artık çok kolay hale gelmiştir. Profesyonel ekiplerimiz teknolojik kaçak bulma cihazları, termal kamera ve kanal gözlem kamerası ile kaçaklarınızın tam yerini noktasal olarak bulup, sorunu gidermektedir.

Temiz su kaçağı nasıl bulunur ?

Temiz su tesisatınızda kaçak olup olmadığını anlamanın en kolay yolu bataryalarınız ve rezervuarınız kaçırmıyorsa mevcut bataryaları kapatıp su sayacını gözlemlemektir. Su kullanımı olmamasına rağmen sayaç dönüyorsa kaçak temiz su tesisatınızdadır. Peki rezervuarınızın su kaçırmadığından nasıl emin olacaksınız. Bunu yapmanın bi kaç basit yöntemi mevcuttur. Öncelikle rezervuarınızı doldurduktan sonra içine bir miktar gıda boyası atabilirsiniz. Yarım saat kadar bekledikten sonra klozetinizde bu boya rengini görüyorsanız rezervuarınızda su kaçağı var demektir. Bir başka yöntem ise bir süre rezervuarı kullanmayın. Daha sonra az bir miktar tuvalet kağıdını klozetinizin kuru olması gereken yerlerine serpiştirin. Kağıt ıslanıyor ise rezervuarınızda su kaçağı var demektir. Rezervuar su kaçağınızın giderilmesi için bizimle irtibata geçebilirsiniz. 

 Kullanım soğuk su tesisatı kaçağı ve sıcak su tesisatı kaçağı üzerinde meydana gelen kaçakları son teknoloji kaçak bulma cihazı kullanarak hiç bir yeri kırmadan noktasal su kaçak tespiti yapıyoruz.

Su kaçağı bulunduktan sonra onayınızla onarımı minimum kırımla gerçekleştiriyoruz.

Pis su kaçağı nasıl bulunur ?

Pis su tesisatınızda ki kaçakların tespiti diğer tesisatlara göre biraz daha zordur. Su kaçağı temiz su kaçağında olduğu gibi sürekli olmaz. Sızıntı gözle görülebilen bir noktadan dışarı çıkıyorsa ve sürekli bir akıntı yoksa ( sadece giderler kullanıldığında oluyorsa.), başta bahsettiğimiz belirtiler meydana geliyorsa ancak diğer tesisatlarınızda kaçak olmadığından eminseniz anlaşılabilmektedir. Pis su tesisatı kaçaklarında lağım kokusuyla da karşılaşılabilmektedir. Bu koku size yol gösterebileceği gibi yanıltıcı da olabilir. Koku çıkmasının nedeni tesisatınıza havalık borusu bırakılmamış olması, bırakılan havalık borusunun tıkanmış olması veya bağlantınızda sifon yapılmamış olması olabilir. Pis su tesisat kaçağı nedenleri arasında en sık rastlananlar ;

 • İmalat esnasında conta kullanılmaması
 • Pimaş delinmesi
 • Pimaş kırılması

Kaçak olduğunu tespit ettikten sonra veya tespit edemiyorsanız ama olmadığından da emin değilseniz bize irtibat telefonlarımızdan veya web sayfamızda bulunan hizmet talep formu vasıtasıyla ulaşın. Sizin için uygun olan bir tarih ve saatte gelelim. Kaçağınızı deneyimli ve sertifikalı ekiplerimiz  yüksek hassasiyetli ultrasonik cihazları, kanal görüntüleme kameraları, termal kameraları ile kısa bir süre içinde noktasal olarak bulsun ve dilerseniz tamiratını olabilecek en az zararla gerçekleştirsin. 

Kalorifer tesisatı su kaçağı nasıl bulunur ?

Kalorifer tesisatı su kaçağı olup olmadığını sisteminize bağlı olarak kombinize ne kadar sıklıkla su basmanız gerektiğini kontrol ederek anlayabilirsiniz. Su kaçağı olmasından şüphelendikten sonra öncelikle gözle ve elle radyatör vana bağlantılarını, kombi bağlantılarını ve diğer  rakor bağlantılarını kontrol etmenizde fayda vardır. Bu bağlantılarda sorun olmadığını görürseniz ve evinizin/ iş yerinizin gözle görülür bir noktasında su kaçak emaresi bulunmamakta ise yetkili kombi servisinizi aramanızı tavsiye ederiz. Kombi bakımlarınızın tamam olduğundan emin olduktan sonra hala probleminiz devam etmekte ise bizimle irtibata geçiniz. Sisteminiz kapalı devre çalışan bir sistem olmasına rağmen su eksiltmeleri olması hiç normal birşey değildir.

Kombi tesisatı su kaçağı, yerden ısıtma tesisatı kaçağı ve merkezi sistem tesisatlarınızda 

meydana gelmiş olan kaçakları termal kameralar ve diğer kaçak bulma cihazlarını kullanarak kısa süre içinde tespit ediyoruz.

Kaçak bulunduktan sonra onayınızla  onarımı minimum kırımla gerçekleştirilir.Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret82434
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.43545.4572
Euro6.19886.2237
Takvim