• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/KacakAvcilari
 • https://plus.google.com/+Kacakavcilari

KAÇAK
AVCILARI

Tesisat bizim işimiz!!!
Çözüm bir telefon kadar uzak
0-216-331-13-44
0-216-331-14-27
0-533-137-93-90
BİZİ ARAYIN
  0-533-137-93-90
SU KAÇAĞI BULMA

TIKANIKLIK AÇMA

PETEK TEMİZLEME

YERDEN ISITMA TEMİZLEME
randevu@kacakavcilari.com
 
İSTANBUL'UN HER BÖLGESİNE GEZİCİ SERVİS HİZMETİ 
DMCA.com
  • Su Kaçağı Tespiti
  • Kırmadan tesisatınızdaki su kaçağını noktasal buluyoruz
  • Tıkanıklık Açma
  • Lavabo, Tuvalet, Küvet, Pis su gideri tıkanıklıklarını robotla açıyoruz
  • Petek Temizleme
  • Isındığınız kadar ödeyin
  • Tesisatınızı Görüyoruz
  • Termal kamera yardımıyla gömülü tesisatınızı görüyoruz
Hizmet Bölgelerimiz
Site Haritası

Tıkanıklık açma

Tıkanıklık Açma

Halk arasında pimaş tıkandı, pimaş tıkanıklığı, gider tıkanıklığı, gider tıkandı, rögar tıkanıklığı, rogar tıkanıklığı ve hatta logar tıkandı olarak bahsedilen pis su ( Atık su ) tesisatlarında meydana gelen tıkanıklıklar suyun akışını ya tamamen ya da kısmen engeller. Tıkanıklığın yerine göre tuvaletten, evyeden, mutfaktan, küvetten, duştan, bulaşık makinasından veya çamaşır makinasından akan pis su geri dönüş yapar. Tıkanıklığın mevcut olduğu noktaya en yakın ve en alçak noktadan çıkarak kendisini gösterir. Bu nokta da genellikle yer süzgecinden su geliyor. Bu durumlarda bize ulaşanşikayetlerden başlıcaları;


Atık su tesisatlarında imalat esnasında tesisata yanlış eğim verilmesi, tesisatta çökme,tesisata yabancı cisim atılması ve bunların genelde dönüş noktalarında takılması gibi muhtelif nedenlerden tıkanıklıklar meydana gelebilir.Kanal gözlem kameralarımızla sorunun nedenini belirledikten sonra soruna uygun çözümü üreterek tıkanıklığınızı gideriyoruz.

Yanlış eğim sonucu tıkanıklık ve çözümü

Atık su tesisatları akış yönüne doğru en az 3° eğim verilerek döşenmesi gerekmektedir. Eğimin eksik veya ters verilmesi durumunda tesisattaki akış gerektiği gibi olmayacak ve su birikintileri oluşacaktır. Bu birikintiler içindeki katı atıklar zamanla dibe çökerek bu bölgelerde tıkanıklıklara neden olacaktır.
Bu tip tıkanıklıklar tesisat sıva altında değil ise kolay bir şekilde kalıcı olarak g atık su tesisatı iderilebilmektedir. Ancak tesisatın sıva altında olması durumunda ciddi tadilalar gerekebilir. Öncelikle tesisatın yanlış eğim verilmiş boru hattının  yerive güzergahı kesin olarak tespit edilmelidir. (Bu noktada ekibimizin en büyük yardımcısı dedektörler olmaktadır.) Hat tespiti yapıldıktan sonra mümkün olan minimum zayiatla onarım gerçekleştirilir.
Geçici bir çözüm olarak tıkanıklık, kanal açma makinalarımızla kısa bir süre içinde ekibimiz tarafından açılabilmektedir.  Fakat zaman içerisinde bu bölgede tekrar tıkanıklık oluşması kaçınılmazdır.

Çökme sonucu tıkanıklık ve çözümü

 Tuvalet tıkanıklığıGenellikle pis su tesisatının belli bir bölümünda meydana gelir. Atık su borusu  üzerine gelen baskılar sonucu meydana gelen ezilmeler neticesinde gider çapı daralacağından bu bölgelerden geçmeke zorlanan katı atıklar zamanla tıkanıklıklara neden olmaktadır.

Ekibimiz kanal gözlem kamerası ve dedektör yardımıyla çökmenin olduğu yeri noktasal olarak tespit eder ve minimum zayiatla sorunu çözer.

Yabancı cisimler sonucu tıkanıklık ve çözümü

 Lavabo, tuvalet, banyo, mutfak gideri tıkanıklığı açmaBu problem yeni tesisatlar ve eski tesisatlar olarak ele alınabilir. 

Yeni tesisatlarda bina yeni ise veya yeni tadilat yapılmış ise pis su gideri içine düşen inşaat molozu artıklarının tesisatı tıkamasıdır. 

Eski tesisatlarda ise tuvaletlerden atılanlar ( Tuvalet kağıdı, kadın pedi, bez parçaları, plastik vb.) başta olmak üzere pis su tesisatının herhangi, bir noktasından atılan yabancı maddelerin özellikle dönüş noktalarında takılarak tesisatı tıkamasıdır. 

Ekibimiz kanal açma makinası yardımıyla bu tip tıkanıklıkların kolaylıkla üstesinden gelmektedir.

Yağlanma sonucu tıkanıklık ve çözümleri

Genellikle yağ ayırıcı olmayan büyük mutfaklarda görülmekle birlikte zaman zaman küçük mutfaklarda da görülmektedir. Mutfak evyesinden ve bulaşık makinasından akıtılan yağlar zamanla giderde tıkanıklığı neden olabilmektedir. Tıkanıklık kanal açma makinası ile kısa bir süre içinde kırım yapmadan çözülebilir.

Diğer tıkanıklık nedenleri ve çözümleri

Bu sık rastlanan sebepler dışında tabi ki bir çok farklı etken tıkanıklığa neden olabilmektedir. Bu tip tıkanıklık çözümleri ekibimiz tarafından yerinde değerlendirilerek çözüme kavuşturulmaktadır.
 • Pis su tıkanıklığı açma
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret82434
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.43545.4572
Euro6.19886.2237
Takvim