• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/KacakAvcilari
 • https://plus.google.com/+Kacakavcilari

KAÇAK
AVCILARI

Tesisat bizim işimiz!!!
Çözüm bir telefon kadar uzak
0-216-331-13-44
0-216-331-14-27
0-533-137-93-90
BİZİ ARAYIN
  0-533-137-93-90
SU KAÇAĞI BULMA

TIKANIKLIK AÇMA

PETEK TEMİZLEME

YERDEN ISITMA TEMİZLEME
randevu@kacakavcilari.com
 
İSTANBUL'UN HER BÖLGESİNE GEZİCİ SERVİS HİZMETİ 
DMCA.com
  • Su Kaçağı Tespiti
  • Kırmadan tesisatınızdaki su kaçağını noktasal buluyoruz
  • Tıkanıklık Açma
  • Lavabo, Tuvalet, Küvet, Pis su gideri tıkanıklıklarını robotla açıyoruz
  • Petek Temizleme
  • Isındığınız kadar ödeyin
  • Tesisatınızı Görüyoruz
  • Termal kamera yardımıyla gömülü tesisatınızı görüyoruz
Hizmet Bölgelerimiz
Site Haritası

Petek Temizliği - Radyatör Temizliği - Tesisat temizliği

Tesisat temizliği nasıl yapılır?

Su tesisatı yaşam alanlarımızda ihtiyaç duyduğumuz suların kullanımımıza sunulması için boru, ek parçaları ve tamamlayıcı parçaların uygun şekilde birleştirilmesi ile oluşturulan, yapılarımızın olmazsa olmazıdır.
Tesisatlarımızı oluşturan borular ve kulanılan cihazlarda zamanla suyun içermiş olduğu kireç ve diğer maddelerden dolayı tıkanabilir veya çaplarında daralmalar meydana gelebilir. Bu gibi bir durumda eskiden tıkanan boru veya cihaz büyük masraflarla değiştirilir ya da by pas yapılarak yeni boru çekilirdi. Günümüzde yapılan kimyasalla tesisat yıkama, kimyasal kalorifer tesisatı yıkama ( petek yıkama , radyatör yıkama , petek temizliği ve radyatör temizliği olarak ta bilinir.) ile bu gibi sorunlar giderilebilmektedir. Bu işlem kimyasalın sistemde, bu işlem için üretilmiş bir pompa yardımıyla sirküle ettirilmesi ile olur. Kullanılan bu kimyasal sistem de bulunan kireç ve diğer tortuları sökerek uzaklaştırır.

Kalorifer tesisatı temizliği nasıl yapılır ?

Kalorifer tesisatları kapalı devre çalışan tesisatlardır. Tesisatın verimi koruyabilmek için periyodik olarak bakım yapılması gerektirmektedir. Periyodik bakım kombi/kazan bakımı ve diğer ekipmanların bakımı olarak ikiye ayrılabilir. Kombi kazan bakımı her markanın yetkili servisleri  tarafından gerçekleştirilmesi doğru olan bakımlardır. Diğer ekipmanların bakımı ( temizliği ) doğru ekipmanlar, uzman ekipler ve uygun kimyasallarla yapılması gerekir.

Kalorifer tesisatınızdan yeterli verimi almak, lokal ısıtma problemlerinden kurtulmak, sirkülasyon sorunu yaşamamak, yakıtınız için faydalandığınızdan fazlasını ödememek için en fazla 2 sene de bir tesisatınızın ve tesisat elemanlarınızın bakımlarını yaptırmanız çok faydalıdır.

Petek temizliği nasıl yapılır ?

Kalorifer tesisatının ve radyatörlerin temizlenmesinin amacı içerisinde birikmiş ve yüzeyi kaplamış olan  kireç ve tortulardan kurtulmaktır. Bu kireç ve tortular ısı transferini olumsuz yönde etkileyeceği gibi radyatörlerinizin bazı bölümlerinde veya tamamında ısınmama problemlerine yol açacaktır. Radyatörlerde, kollektörlerde ve bunları besleyen boru hatlarında za Petek temizliğiman içerisinde suyun ve ısının etkisiyle kireçlenmeler ve tortular oluşur. Bu kireçlenmelerin ve tortuların temizlenmemesi durumunda %30’ lara kadar varan verim düşmeleri , peteklerin alt kısımlarında kısmi soğukluklar gözlemlenebilir. Hatta uzun vade de kombi/ kazanda arızalara neden olabilir.

Radyatörlerinizi ve kalorifer hatlarınızı sisteme uygun kireç,tortu,kışır temizleyici kimyasallarla eğitimli ekiplerimizin sahip oldukları tesisat yıkama makinaları yardımıyla yıkıyoruz. Bu işlem tesisatın büyüklüğüne göre değişmekle birlikte 3 saat kadar sürmektedir. Siz değerli müşterimizin talebi doğrultusunda yıkama işlemi bittikten sonra sisteme son basılan su ile birlikte koruma kimyasalı ekliyoruz. Tesisatınızın temizliğini özel tesisat yıkama pompaları ve kimyasalları ile gerçekleştiriyoruz. Tesisatta bulunan kireç ve tortulardan arındırarak hem tesisat ve tesisat elemanlarınızın ömrünü uzatıyor, hemde ısındığınız kadar ödemenizi sağlıyoruz.

Yerden ısıtma tesisatı temizliği

Yer kaloriferinin günümüzde en yaygın olanı, taban altına döşenen plastik esaslı serpantin donatısı içindeki su sirkülasyonu ile taban yüzeylerinden homojen ısı daYerden ısıtma temizliğiğılım sistemidir. Kalorifer suyunu taşıyan ana kolon boruları plastik , bakır veya paslanmaz borulardan oluşur. Katlarda ise ana kolonlara bağlanan ve odaları besleyen kollektör grupları da pirinç ve paslanmazdan imal edilmiştir. Kireçlenme ve paslanma sistemde böylece yok edilmektedir. Ancak sistemde suyun etkisiyle çamurlaşma oluşmaktadır. Bu çamurlaşma aynı zamanda bakterilerde içermetedir.Yerden ısıtma tesisatlarında sistem sıcaklığı 55 derceyi geçmediğinden bakteri içeren çamurlaşma meydana gelmektedir. Bu çamurlaşma sağlığınızı etkileyeceği gibi ısınmanızı da olumsuz yönde etkilemektedir. Sistemde tıkanmalara ve daralmalara neden olan bu durum sistemdeki sirkulasyonu bozar.Isınan kısımlarda hissedilir şekilde verim düşecek, borunun bazı bölümleri ise hiç ısınmayacaktır.

Yerden ısıtma sistemlerinde radyatör sistemlerinden farklı olarak sadece kimyasal kullanmak yeterli değildir. Öncelikle tesisat yerden ısıtma tesisatları için üretilmiş olan yıkama makinalarımız ile impuls darbeleme ve sürekli  darbeleme şeklinde yıkanmaktadır. Bu yöntemle tesisat tamamen mekanik olarak temizlenir.Bu aşamadan sonra genel olarak çamurlaşmadan arınmış tesisat yine yerden ısıtma borularınızı ve kalorifer hatlarınızı sisteme uygun çamurlaşmayı  temizleyici kimyasallarla eğitimli ekiplerimizin sahip oldukları tesisat yıkama makinaları yardımıyla yıkıyoruz. Bu işlem tesisatın büyüklüğüne göre değişmekle birlikte 3 saat kadar sürmektedir. Siz değerli müşterimizin talebi doğrultusunda yıkama işlemi bittikten sonra sisteme son basılan su ile birlikte koruma kimyasalı ekliyoruz.
Tesisat yıkama makinalarımız kullanılarak özel kimyasallar ile derinlemesine temizlenir ve bakterilerden arındırılır.


Konuyla ilgili diğer yazılar ;

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret82468
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.43545.4572
Euro6.19886.2237
Takvim